Display:
By Year Deceased Alphabetically Yearbook Photo


 
CLASSMATES

2024
Steven Eichhorn  
Amy Johnson  
Mark Paulsen  

2023
Shelley Barno (Wolfe)  
Dan McGlynn  
Charles E. McGrew  
Tim Nolte  
William (Herb) Thayer  

2022
Conrad Burgess  
David Elert  
Linda Fleer (Niemioja)  
James Hipps  
John Kruppstadt  
Mark Maunder  
Richard J. O'Brien  

2021
Mary Goblirsch  
Leeann Greer  
Diane Soe (Schmelzer)  

2020
David Anderson  
Stephen Bidwell  
Kathy Lewan  
John Nissen Jr  
Anne Wendlandt (Bandel)  
Rebecca White (Carlson)  

2019
Alan Cleveland  
Leslie Dodd (Cox)  
Allan Hanson  
Paul Holland  
Stephen Marston  
Timothy E. Miller  
Andrew Thomson  

2018
Scott Allyn Anderson  
Thomas Kraemer  
William Learn  
Nancy Olson (Schmidt)  
Melinda Stuart (Williams)  

2017
Lesley Coleman (Tyacke)  
J. Pat Maloney  
Ronald Mickus  

2016
Mark Heinzig  
Christine Larson (Beede)  
Reed Olson  

2015
Gregg T. Shackle  
Kevin Thompson  
James C. Williams  

2014
Helen Ryan  
Mark E. Schiel  

2013
Jean Abbey  
John E. Engdahl  
Thomas Freeman  
Barbara Frohbach  
Greg Litchfield  
Jerry Moynihan  
John C. Oliver  

2011
Jean White  

2010
Paul Brown  
Stephen Okerlund  

2009
Paul S. Bridgeman  
Douglas A. Carlson  
Jeffrey H. Hall  
Jay K. Martens  
Robert Tiel  

2008
Bill Davey  
Sally Kundmueller (Couser)  

2007
Terry Bishop  
Kenneth R. Byrne  
Steven Denk  
Diane Edwards (Cleveland)  
Nancee Fosseen (Dougherty)  

2006
David J. Derby  
Steven Saxton  

2005
Randy Carlson  

2004
Laura Dow  
Thomas P. Garven  
Sandra Hughson (Scheele)  

2003
Todd O'Donnell  
Steve Yearneau  

2002
David Schletzer  

2001
Cindy A. Frich  
Carol Smith (Dinsmore)  

1999
John Hemp  
Allen Sevald  

1997
Terry Beutell (Rawlings)  

1996
Richard Bacon  

1995
James Magnus  

1994
Robert Engebretson  

1992
Robert Blatzheim  

1990
Mary Doeringsfeld  

1988
Richard D. Aronson  

1987
Thomas A. Banks  

1986
Peggy Gislason  
Theodore Pappas  

1976
Timothy Lee Jones  

1975
Candy Paris  

1974
Laurie Anderson  
Tim Trudeau  
 
GUESTS

2023
Edwin Melichar ((Teacher))  

2022
Madonna Bartholet (Teacher)  
Martha Eaves Gubbrud (Teacher)  

2021
Julian R Grev (Teacher)  
Roger D Uhr (Teacher)  

2020
Donald Edwin "Ed" Zins (Teacher)  

2019
Barbara D Hultmann (Teacher)  
George A Reimer (Teacher)  

2018
Thomas William Clark (Teacher)  
Richard "Dick" Goldenstein (Teacher)  
Edward "Ted" Greer (Teacher)  

2017
Vernon A "Bud" Jensen (Teacher)  
Vladimir J Kedrovsky (Teacher)  

2015
Richard H Kuehn (Teacher)  
Lowell J McCarthy (Teacher)  

2014
Paul R Askegaard (Teacher)  
Frank J Fischer (Teacher)  

2013
Mary Fran Nelson (Secretary)  

2011
Duane O Baglien (Teacher)  

2010
Niilo "Ed" Hendrickson (Teacher)  
Joseph John Matlon (Teacher)  

2009
Laszlo Szendrey (Teacher)  

2008
Stavros Canakes (Teacher)  

2006
Elmer C "Bud" Halvorsen (Teacher)  

2005
Robert Elledge (Teacher)  

2004
John D O'Dougherty (Teacher)  

2001
Everett Anderson (Teacher)  

2000
Edward J Gavin (Teacher)  

1997
C Wayne Courtney (Coach)  

1996
Howard W Merriman (Teacher)  

1992
Delmar N Frederickson (Teacher)  

1982
Merrill Gustoff (Teacher)  

1980
Robert F McCarthy (Teacher)  

If you are aware of a Classmate who should be added to this page please let us know.